Views: 847

Laikomės tradicijos būti dviem žingsniais priekyje, todėl nuo 2016 m. liepos mėn. už UAB “Galingas LT” paslaugas bei prekes galite paprastai bei legaliai atsiskaityti Bitcoin kriptovaliuta, bei kitomis pagrindinėmis elektroninėmis valiutomis.

Mūsų partneris – Coingate: https://coingate.com/

Šiek tiek informacijos apie Bitcoin:

 

Bitkoinas (angl. Bitcoin; BTC) – kriptovaliuta, kuria keičiamasi decentralizuotu P2P (angl. Peer-to-peer) tinklu. Bitkoinas yra kotiruojama valiuta ir šiai dienai jos galima įsigyti valiutų biržose bei bitkoinų ir kitų kriptovaliutų keityklose, pvz. “Coingate”.

„Bitcoin“ pagal rinkos kapitalizaciją yra brangiausiai įvertinta valiuta. 2017 metais bitkoinas tapo dažnu spekuliacijų taikiniu, jo kaina taip smarkiai svyravo, jog šia valiuta buvo neįmanoma atsiskaityti internetu. Atsiradus gausybei prekybos bei keitimo tarpininkų automatiškai padidėjo ir bitkoino vagysčių rizika, sukčiavimo atvejų (kai kuriais atvejais nuostoliai buvo vertinami keliomis dešimtimis JAV dolerių). Anonimiškumas tokių situacijų dėka taip pat sumažėjo.

Iki 2140 m. visuotinas galutinis šių pinigų kiekis pasieks 21 mln. bitkoinų, ir nustos augęs. Bitkoinų skaičius niekuomet neperžengs šios ribos. Nauji bitkoinai atsiranda palaipsniui, ir yra gaminami narių palaikančių šį tinklą. Pagaminamų bitkoinų (BTC) kiekis bet kuriuo laiko momentu proporcingas tam, kiek skaičiavimo išteklių konkretus kompiuteris paskyrė.

Programos savininkas turi skirti papildomų kompiuterinių pajėgų, kad programa galėtų spręsti specialius matematinius uždavinius. Juos išsprendus, programos savininkas gauna bitkoinų. Kuo toliau, tuo uždaviniai tampa sunkesni ir juos programa sprendžia ilgiau.

Tokį kriptovaliutos veikimo principą specialiai 2009 m. sugalvojo programos kūrėjas, paslaptingas programuotojas, pasivadinęs Satoshi Nakamoto vardu. Jis siekė sukurti tokią valiutą, kuri būtų visiškai atspari infliacijai. Dėl to bitkoinų programa yra sukurta taip, kad būtų galima pagaminti tik 21 mln. bitkoinų. Šis skaičius bus pasiektas maždaug 2140 metais. Bitkoinų išmokama suma dalinasi iš dviejų kas ketverius metus, 2009 metais 50BTC kas 10 minučių, po 4 metų 25BTC kas 10 minučių ir taip toliau. Manoma, kad Bitcoinus sukūrė nusikalstomas pasaulis galėdamas vykdyti pinigų pervedimus nesikišant vyriausybei.

Šaltiniai:

  1. Coinmarketcap.com
  2. The Outline
  3. Fasterstart.blog